Duyurular

Çocuklu Şehir Rehberi: Efsane İstanbul

Efsane İstanbul 2

 

Efsane İstanbul ile zamanda yolculuk gerçek oldu!

İstanbul’u çocuklarınızla birlikte gezip, eğlenerek keşfetmenize yardımcı olacak yepyeni bir şehir rehberi kitap serisi Efsane İstanbul, Bemaddy ve Büyülü Fener Yayınları işbirliğiyle yayın hayatına başladı.

Efsane İstanbul serisi Tarihi Yarımada, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası’na ait üç farklı kitaptan oluşuyor. Her 3 kitabın içinden de A3 boyutlarında, rengarenk illüstrasyonlarıyla poster olmaya aday birer İstanbul haritası çıkıyor. Ayrıca rota haritaları sayesinde sadece gezmekle kalmıyor durup tadıyor, izliyor ve deniyorsunuz… Kitabı elinize aldığınız zaman evet işte İstanbul ancak bu kadar eğlenceli anlatılabilir ve çocuklara sevdirilebilirdi diyorsunuz.

Şöyle bir düşünün… Üzerinde yaşadığımız, her gün işe gidip geldiğimiz, çocuklarımızı büyüttüğümüz, parklarında bahçelerinde anılarımız olan bu büyüleyici şehri ne kadar tanıyoruz? Çocuklarımıza onu nasıl tanıtıyoruz? İçinde yaşadıkları bu güzel şehri ne kadar çok tanıyıp, onu severek büyürlerse gelecekte de şehirlerine o denli sahip çıkmazlar mı? Ayrıca, onu gezip görmekten, efsanelerine kulak vermekten daha eğlenceli ne olabilir ki…

İşte Bemaddy’nin çılgın ve yaratıcı ekibi tüm bu sorulardan yola çıkarak, Efsane İstanbul serisini hayata geçirdi. Efsane İstanbul ekibinde kimler var? Efsane İstanbul serisinin editöryel danışmanlığında, babası yaşayan son kuşbazlardan olan ve kendisi de gerçek bir İstanbul’lu ve İstanbul aşığı olarak tanınan seyahat rehberi, yazar ve fotoğraf sanatçısı Ömer Kokal bulunuyor. Kitapların rengarenk illüstrasyonları, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Moda Tasarımı ve Endüstri Tasarımı Bölümlerinden mezun, yurt dışında Conde Nast, Monocle, The Wall Street Journal gibi çeşitli süreli yayınlarda da çalışmakta olan ve ülkemizi başarıyla temsil eden illüstrator Tamer Köşeli’ye ait. Kitapların grafik tasarımları ise Mimar Sinan Üniversitesi mezunu genç bir yetenek olan Sarp Sözdinler’e ait. Efsane İstanbul serisinin sahne arkasında ise 2011 yılında İstanbul’un ilk online çocuk etkinlik bültenini hayata geçiren www.bemaddy.com’un kurucuları Emre Özkan ve Işın Bilgin yer alıyor. Bemaddy markası nasıl doğdu? Emre ve Işın 15 yıllık iki arkadaş, Bemaddy markasının arkasındaki genç girişimciler… Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında uzun yıllar reklam yazarı olarak çalışan Işın Bilgin, Latin Amerika’da Şili’de yaşadığı sırada Budapeşte’de 6 yıldır kendi Medya Planlama ajansının sahibi olarak çalışmakta olan ve haftalık online le cool dergisinin Budapeşte Yayıncılığını yapmakta olan arkadaşı Emre Özkan ile birlikte 2011 yılında, İstanbul’un anne-baba ve çocuklar için ilk online şehir rehberini yayınlamak ve çocuklara yaratıcı projeler sunmak üzere İstanbul’da buluşuyorlar ve Bemaddy markasını oluşturuyorlar. 2011’yılından bugüne ürettikleri IPAD çocuk hikaye uygulamaları, Online şehir rehberi, Atölye çalışmaları ve markalara özel projeleriyle, Bemaddy anne-baba ve çocukların hayatlarında çok önemli ve özel bir yer alıyor.

Ve şimdi Alfa Yayın Grubu’nun tescilli markası olan Büyülü Fener Yayınları ile birlikte en büyük hayalleri Efsane İstanbul’u gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyorlar.

www.efsaneistanbul.com

https://www.facebook.com/efsaneistanbulkitapserisi

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Virginia Donohoe kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Jeremy Venn kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Pansy McBurney kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi