Hamilelik Günlüğü

Deren’in Hamilelik Günlüğü 28. Hafta

IMG_1562

Deren’in Hamilelik Günlüğü – 28. hafta:

Bebeğimin hareketlerini hissetmeye başladığımda tuhaf gelmişti. Bunu ikinci kez yaşıyor olmama rağmen alışmam uzun sürdü. Şimdi ise hareket etmediği zamanlar enteresan geliyor. Çünkü mütemadiyen içimi tekmeleyen bir varlıkla yaşıyorum. Genellikle sağ tarafa çalışıyor. Ayaklar o taraftaymış. Bazen de hem sağa hem aşağıya doğru öyle çok vuruyor ki ayağa kalkarsam kendine açacağı yoldan çıkıp düşüverecekmiş hissine kapılıyorum. Haa bir de olur olmadık yerde acayip hareketler yapınca dışarıdan görenlere çok tuhaf görüntüler vermiş oluyorum. Hamilelik geçirmemiş hatunlar bu manzarayı görünce epey şaşırıyor. Ben de yüzlerine bakıp “içimde bir alien var” diye fısıldıyorum. Ne tuhaf kadın diyorlardır kesin 🙂

Siyatik bölgesi dedikleri kalça civarımdaki ağrılar geçti sanki. Bu süper haber çünkü bazen yürüyemez hale geliyordum. İlaçlardan mı, yogadan mı yoksa doğal süreçten mi bilmiyorum. Sonuçta geçti işte 🙂 Bu aralar uykuya doyamıyorum. Akşamları erkenden sızıyorum. Gün içinde de bazen uykuya yenik düşüp biraz kestiriyorum.

Aslında bu aralar en çok isim konusu kafamı kurcalıyor. Hala isim seçemedik. Aklımızda iki isim var ama karar veremedik bir türlü. Onlardan da vazgeçebiliriz her an. Eşim bu konuda daha rahat sağ olsun. Bense isim belli olduğunda kendimi daha iyi ve bebeğime daha yakın hissedeceğim gibi geliyor.

Hazırlıklarımız şimdilik çok yavaş ilerliyor. İkinci çocuk rahatlığı enteresan bir şeymiş. İnsan bir taraftan öyle de büyüyor böyle de diye düşünürken diğer taraftan da ilk çocuğa gösterdiği özeni ikinciye göstermediğini fark ettiğinde bir parça vicdan azabı çekiyor. Bu his sonradan geçecek mi göreceğiz.

Bebeğim Büyüyor

Bebeğimizin bazı hareketleri bizi rahatsız ediyor olsa da bunlar da gelişiminin bir parçası. Sanırım bu dönmeler ve yuvarlanmalar ona doğum yolunda tecrübe olarak geri dönecek.

Bebeğimiz bu haftada gözlerini açabilirmiş. Hatta karnımıza keskin bir ışık tutsak rahatsız olup arkasını dönebilirmiş. Denemesi bedava 🙂

Hamileye İpuçları

Kordon kanını saklatma konusunda ne düşünüyorsunuz? Eğer daha önce düşünmediysen şimdi araştırmanın tam zamanı. Ben de konuyu bilmiyorum ve araştırmaya başlayacağım. Kendi kararımı sonraki haftalarda paylaşırım.

Bu haftalardan itibaren preeklampsi denilen gebelik zehirlenmesi ortaya çıkabilirmiş. Bunun için tansiyonunda yükselme hissedersen mutlaka doktoruna haber ver. Bir de eğer kan uyuşmazlığı varsa bu haftada yapılması gereken bir test varmış. Aman ihmal etme. Eğer sen negatif, eşin pozitif kan grubuna sahipse sizde kan uyuşmazlığı var demektir. Tedbir alınması şart.

Şimdilik bu kadar. Haftaya tatil hazırlığından bahsedeceğim. Beklerim. 🙂

 

 

Önemli not: Bu yazıda Gülderen Murteza doktorunun önerdiği ve kendi aldığı kararlar sonucu yaşadığı tecrübeleri anlatmaktadır. Gebelere tavsiyede bulunulmamaktadır. Yaptırmanız gereken testler, almanız gereken ilaçlar/vitaminler için mutlaka doktorunuza danışınız.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Derenden

  Gülderen Yalçın Murteza • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets. Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL