Çocuk Diş çıkarma Sağlıklı Yaşam

Diş Çıkaran Bebekler İçin Rahatlatma Önerileri

diş kaşınma

 

Bebeğiniz diş çıkarma döneminde ağrı çekerken, bu aşağıda yazılı 5 denenmiş ve onaylanmış yöntemi uygulayabilirsiniz. Bebeğinizin diş çıkarma sıkıntılarıyla, anneden kalma yöntemleri deneyerek başa çıkmanız mümkün.

 
1. Çiğneme. Diş çıkaran bebekler çiğnemeyi çok severler, ve bunun için: Damaklardaki bu hareket, ağrıyan diş etlerine üstten bir baskı uygulayarak rahatlatır. Diş kaşıyıcılar, çıngıraklar, ve diğer diş kaşıma oyuncakları (bebeğinizin ağzına alıp sevip keşfettikleri de dahil) uygun tercihlerdir. Eğer ağzına alıp çiğnediği şey soğuksa damaklarını uyuşturacağından rahatlatıcı olacaktır. Serin ama çok soğuk olmayan bir bezi damaklarında deneyin. Ya da soğuk bir meyveyi (Tülbent içine konmuş muz, erik, vb olabilir. Boğulma riski yaratmayacak bir yiyecek olmalıdır) atıştırmasını sağlayabilirsiniz. Ancak o esnada sizin ya da birisinin gözetiminiz altında olmalıdır.

2. Ovma. Temiz parmağınız ya da yumuşak nemli bir bez, ya da yumuşak bir diş fırçası ile bebeğinizin damaklarını ovmanız da rahatlatıcı bir etki yapar. Bebeğiniz ilk başta acıtır gibi gelip itiraz edebilir, ama damaklara yaptığı baskı birazdan rahatlama sağlayacaktır.

3. Soğuk içecekler. 6 aylıktan büyük bebeklerde buzlu su dolu bir biberon, damakları ferahlatacaktır. Eğer bebek biberonu emmek istemezse bardağa buzsuz sudan koyup verebilirsiniz.

4. Soğuk yiyecekler. Yoğurt, püre yapılmış şeftali ve elma (tabi ki bebeğiniz bu gıdalara geçtiyse.) gibi soğuk yiyecekler oda sıcaklığındaki yiyeceklere göre daha lezzetli ve damaklar için de rahatlatıcı olur.

5. Ağrı kesici. Eğer çiğneme, ovma, yiyeceklerden emme gibi çareler işe yaramadıysa, çocuk doktorunuzla konuşup bebekler için olan ateş düşürücü ağrı kesicilerden vermeniz gerekebilir.

 

Kesinlikle yapmamanız gerekenler

Bebeğin damaklarına kesinlikle alkol sürmeyin.

Damakları rahatlatmaya yarayan benzocaine içeren ilaçlar kullanmayın. 2 yaşın altındaki çocuklarda kandaki oksijen seviyesini düşürdüğü için zararlıdır.

Bitkisel veya ev yapımı doğal tedaviler uygulamayın. (Bazı bitkilerin potansiyel toksik olabileceği ve önemli rahatsızlıklara sebep olabileceği bilinmektedir.)

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets.  Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL