Bebek Diş çıkarma Sağlıklı Yaşam

Dişini Fırçalamaya Ne Zaman ve Nasıl Başlamalıyım?

4098202420_eb0716416c_z

 

Diş bakımına bebeklik döneminde başlamak şimdi olduğu kadar gelecek için de çok önemli ve faydalıdır.

Bebeğimizin dişini fırçalamaya ne zaman ve nasıl başlamalıyız? İşte size detaylar…

 

Bebeğin diş sağlığı neden çok önemli?

Bebeğinizin ilk dişleri geçicidir ve okul çağlarının başlarında kalıcı olanları gelecektir. Bu dişler geçici olsa da, ömür boyu diş sağlığı ve diş bakımı alışkanlığı açısından buna önem vermek gerekmektedir. Diş çürükleri ve diğer diş problemleri, beslenmeyi ve dil gelişimini etkiler. Ve yeni gelecek dişler için de sağlıklı ortam oluşmaz, yeniler çıkarken yamuk, çarpık çıkabilirler.

 

Diş fırçalamaya ne zaman başlanmalı?

Diş fırçalamaya, ilk dişleri çıktığı andan itibaren başlayabilirsiniz. Yemeklerden sonra ve yatmadan önce, temiz ve ıslak bir havlu veya sargı bezi benzeri bir bezle, dişi ve dilin ön kısmını silebilirsiniz. Diş fırçası da su ile nemlendirilip, üzerine pirinç tanesi kadar bebek diş macunu koyup kullanılabilir. Fırça çok yumuşak olmalı ve fırça kılları 3 sıradan fazla olmamalıdır. Fırça seçiminde diş doktorundan tavsiye alabilirsiniz. En geç 2-4 ay kullandıktan sonra diş fırçasını atmalısınız. Çünkü üzerinde bakteri üreyebilir.

 

Bebeğe kendi kendine diş fırçalamasını öğretmek

Büyüyen bebeğiniz artık muhtemelen dişini kendi fırçalamak isteyebilir, bu durumda ona fırsat vermelisiniz. Ancak yatmadan önce, kendi yaptıktan sonra, siz de emin olmak için tekrar fırçalayın. Diş bakımına ilgisini çekmek ve teşvik etmek için eğlenceli sevdiği karakterlerde ve renklerde fırça seçebilirsiniz. Anne ve babasını da diş fırçalarken izleyip görmesi, özendirici olur ve benimsemesini sağlar.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets.  Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi