Hamile ünlüler Uykusuz Hamileler

Evde Doğum Yapan Ünlüler, Doğumlarını Anlattılar…

Hollywood’da bebek patlaması yaşanıyor – ve çok yakından tanıdığımız bazı ünlüler bebeklerini evde dünyaya getiriyorlar.

Evde doğum oranı Amerika’da halen %1 den az olsa da,2004 ‘ten bu yana, evde doğumu tercih edenlerin sayısında epey artış var.

İşte; bazı ünlüler evde doğum tecrübelerini böyle anlatıyor…

 

Alyson Hannigan

Alyson Hannigan And Family At The Skirball Cultural Center

Alyson Hannigan ilk çocuğunu 2009 yılında dünyaya getirdi. “Bir doula ve bir ebe yardımıyla yaptım.” diyor. “Aslında doktor bulundurma şansımız da vardı ama doktorum, ona sadece hastaneye gitmek gerekirse ihtiyacım olacağını söyledi. Ve çok şükür ki ihtiyaç olmadı.”

İkinci çocuğunun doğumundan önce ise evde doğum hakkında çok korkutucu yorumlar duymaya başladığını söylüyor. “Bize bir çok yorum geldi bunun hakkında” diyor. “Elbette ilk seferde daha fazla endişe vardı. Ama benim için evim en muhteşem yer.”

“Ben hastanelerden çok korkuyorum. Bu yüzden evimde doğum yapmak benim için en rahat seçenek. Bir ebe var, onun yardımcısı ve de bir doula var. Geçen sefer olduğu gibi bu sefer de aynısı olacak.”

 

Alanis Morissette

Alanis-Morissette-PPD

2011 Aralık ayında Alanis Morissette ve eşi Mario Treadway; bir ebe ve doulanın yardımıyla evde bebeklerine merhaba dediler.

“Bir hastanede doğum yapacağımı zaten hiçbir zaman hayal etmedim.” diyor. “Evim benim mabedim gibi.”

Ve ekliyor Morisette: “Eşim her zaman benim yanımdaydı; benim kahramanım. Gerisini Allah’a bıraktım.”

Evde doğumun güzelliklerini anlatmaya devam ediyor.. “İnsanlar evde harika bir doğum yapmanın mümkün olduğunu bilselerdi kesinlikle bundan pişman olmaz ve tekrar isterlerdi. Bu elbette benim hayatımda kolay bir tecrübe değildi ama bir daha olsa yine evde doğum yaparım. Çok heyecan verici.”

 

Gisele Bündchen

spl543812-003

Normal doğum yapan ve çok konuşulan ünlü annelerden birisi de kuşkusuz Gisele Bündchen. Eski Victoria’s Secret mankeni, ilk çocuğunu 2009 Aralık’ta dünyaya getirdi ve evde ilaçsız ve suda doğumunu açıkça anlattı.

“Doğumum suda gerçekleşti.” diyor Gisele. “Ben doğumu evde yapmak istedim. Kendimde olmak ve her şeyin farkında olmak istedim. Bayıltılmak istemedim. Dolayısıyla bir çok hazırlık yaptım. Yoga ve meditasyon yaptım, yani evde huzurlu ve sakin bir doğum planladım. Hiç canım yanmadı; doğum süresince aklımda hep bebeğimin gelmeye daha da yaklaştığı fikrine odaklandım.”

Birkaç hafta sonra doğumu hakkında tüm tecrübelerini anlattı. “Bu dönüşümü tecrübe etmek istedim.” dedi. “Bu benim hayatım boyunca yaşadığım en muhteşem olaydı; bebeğimin vücudumdan dışarı çıkışı. Ve doğduğunda ona bakıp; “Birlikte bunu başardık, aman Allah’ım !”dedim.

 

Evangeline Lilly

 

lilly

Lost dizisinin yıldızı Evangeline Lilly, 2011 Mayıs ayında bebek sahibi oldu. “Aslında hastane fikrini hiç düşünmedim. Bebeği evde ve normal doğumla dünyaya getirmeye karar verdik. Ama normal doğumum 30 saat sürdü.” diyor.

Bu 30 saat içinde; Evangeline, 8 saatin ıkınma ve bebeği ittirme ile geçtiğini belirtiyor. “Sekiz saat boyunca ıkınmak; işin erkeklerin kesinlikle anlayamayacağı kısmı.” diyor.

 

Cindy Crawford

cindycrawford004_cbb

İki çocuk annesi manken Cindy Crawford; her iki çocuğunu da evde dünyaya getirdi. Evde doğum tecrübesini şöyle anlatıyor: “İkinci doğumda evde yapacağımı kimseye söylemedim çünkü bir çok insan buna karşı ve korkutucu hikayeler anlatıyorlar.”

“Kocam bile ilk önce ‘Neden bunu yapıyoruz?’ dedi.” Cindy sözlerine “Doğum tamamen inanılmazdı.” diyerek devam ediyor.

 

 

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Davis Shaffer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi