Hamilelik Günlüğü

Evrim’in Gebelik Günlüğü-21.Hafta

21.hafta gebelik
İnsan keşke duygularını bir kaba koyup saklayabilse diye düşünüyorum bu aralar. Yazmak da güzel ama hisleri, duyguları birebir saklayamıyor insan. İçimdeki kıpır kıpır minik oğlanın hissettirdiklerini aslında çok değil bundan 5,5 sene önce de hissetmiştim değil mi ? Sanki ilk kez hissediyor gibi heycan doluyum. Bu kadar mucizevi, bu kadar yazmaya çalışsam da yazamayacağım harika duyguları nasıl da unutmuşum. Keşke hiç aklımdan silinmese bu hisler… Anladığın üzere sevgili okur bir duygusallık aldı beni. Ah bu hormanlar!

Geçen hafta tatile çıkacağımdan bahsetmiştim.  Uçak yolculuğu + 1,5 saat otel transferi oldukça rahat geçti. Korktuğum kadar sıcaktan etkilenmedim. Bilindiği gibi hamilelerin özellikle öğle saatlerinde güneşe çıkmaması tavsiye ediliyor. Ben de sabah ve akşam üstü saatlerinde koruyuculuğu yüksek, kimyasal bileşenleri en az olan bir güneş kremi kullanarak güneşe çıktım. Özellikle bu haftalarda güneşe bağlı cilt lekelenmelerinin görülmesi ihtimali de çok yüksekmiş. Ben de güneş ışınlarının en dik olduğu saatlerde odada güzel bir uykuyu tercih ettim. Hamile de olsa 5,5 yaşında enerjisinin doruğunda bir çocuğu olan anne için tatilde her öğlen en az 2 saat öğle uykusu uyuyabilmek gerçek bir lüks! Yaşasın annelere destek olan ve nefes alacak vakit ayıran babalar!

Tatilde hem denizde hem havuzda bol bol yüzdüm. Aslında uzmanlar kalabalık olan havuzlarda yüzmeyi tavsiye etmiyorlar. Bizim gitiğimiz tessisin havuzu çok büyüktü ve kalabalık da değildi bu yüzden bir sakınca görmedim.
Beslenmeme dikkat etmeye çalıştım ama ne kadar kendimle mücadele etsem de itiraf ediyorum tatlı büfeleri beni ele geçirdi dostlar! Tatilden +2,5 kilo ile döndüm! Hemen  acil durum planına geçtim ve bu hafta içinde hamile pilatesine başlıyorum ve akşamları yürüyorum yoksa benim için tehlike çanları çalacak çok yakında!

Uykular, ah o eski kesintisiz uykular! Benim gibi yüzüstü uyumayı seven biri için uygun pozisyonu bulmak gerçekten sıkıntılı.  Yatarken artık bacaklarımın arasına yastık koyarak yatıyorum, bu belimdeki baskıyı azaltıyor ve daha rahat uyumamı sağlıyor. Maalesef ki hala çoğu sabah baş ağrısıyla uyanıyorum. Geceleri yatmadan yastığıma bir kaç damla lavanta yağı damlattığım zaman sanki daha rahat uyuyorum. Denemenizi tavsiye ederim. Hamilelikle ilgili unuttuğum bir şey varsa o da kabuslar! Sanki her gece ayrı bir korku filmi çekiyorum, aman allahım akla ziyan kabuslar bitmiyor. Bunlar da artan hormonlarımın, hamileliğe bağlı endişelerimin birer dışavurumuymuş.
Önümüzeki hafta detaylı ultrasona gireceğim, bebeği uzun uzun detaylı göreceğim için biraz heyecanlıyım. Ve itiraf ediyorum ki biraz da endişeliyim bir aksilikle karşılaşır mıyım acaba diye. Artık doğum şeklim üzerinde düşünmeye başladım, ilk doğumum sezaryen olmuştu muhtemelen bu da öyle olacak ama nasıl? Henüz net karar vermek için çok erken bu konuda detaylı araştırma yapmam doktorumla konuşmam gerekiyor yeniden.
İsim konusu hala kaldığı yerde duruyor. Sürekli ne olacak bu çocuğun adı diyip duruyorum ve hiç bir ismi içime sindiyemiyorum. Umarım haftaya minik oğlan ile ilgili güzel haberler verirken adını da yazabilirim.
Gebe Evrim
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Gebe Evrim

  Evrim İşeri • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets. Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL