Duyurular Ne var, ne yok?

Gelecek Nesiller Bilinçli Annelere Emanet

i-heart-mommy

 

 

 

34044_logo

Gelecek nesilleri yetiştirecek olan anneler için “Bilinçli Anneler Okulu” “Bilinçli anne olmak; çocuğuna sevgisini koşulsuz ve filtresiz vermektir” şiarı ile başlatılan ve şimdiye kadar binlerce anneyle buluşan bu proje şimdi İstanbul’un 7 ilçesinde annelere çocuk gelişimi, alt ıslatma, tırnak yeme, kekemelik, ergenlik, motivasyon bozukluğu, madde bağımlılığı, internet, TV, Telefon bağımlılığı, hiperaktivitet gibi bir çok soruna bilimsel pedagojik çözümler sunuyor. S Konsept Akademi “Bilinçli Anneler Okulu” ile aydın nesillerin yetişmesine ve ebeveyn-çocuk iletişiminin güçlenmesine öncülük ediyor.. Aynı zamanda maddi durumu kötü olan ve dezavantajlı, yani aile içi istismar, şiddet gören, bağımlılıkları olan, parçalanmış aile ve çocuklara ücretsiz pedagojik danışmanlıklar düzenleniyor. 2012/2013 Eğitim öğretim yılından bugüne kadar 150 okulda 12.000’den fazla anneyi eğiten Bilinçli Anneler Okulu, 2014/2015 eğitim yılında 200 okulda 35 binden fazla anneye ulaşmayı hedefliyor. Sosyal sorumluluk projesi olan “Bilinçli Anneler Okulu” ile anneler doğru bilgileri uzman Pedagog/Psikologlardan interaktif bir şekilde alarak, çocukları ile daha iyi bir iletişim kurmanın püf noktalarını öğreniyorlar.

Bilinçli Anneler Okulu projesi ile çocuklar, anneler pedagojik anlamda bilinçlenmiş, doğru bildiği birçok yanlışlardan kurtulmuş; rehber öğretmenler ise üniversite onaylı Aile Danışmanlık Eğitimi alarak mesleki anlamda donanımlarını yükseltmiş olacaklar. Proje ile parçalanmış ailelere, yetim, öksüz kalan, şiddet gören, istismara uğrayan, madde bağımlısı olan çocuklara ulaşılarak onlara ve ailelerine ücretsiz doğru eğitim, danışmanlık, terapi desteği vererek daha sağlıklı, iletişimleri güçlü bireyler haline gelmeleri sağlanıyor. Şişli ilçesinde Şişli Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla yürütülen Bilinçli Anneler Okulu projesi için Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü bilinçli ve sağlıklı nesiller geliştirmenin önemine değinerek; “Gelecek nesillerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi aşamasında yerel yönetimler olarak bizlere büyük görevler düşüyor. Geleceğimiz çocuklarımıza emanet, çocuklarımız da annelerimize emanet. Bunun için Şişli Belediyesi olarak ilçemizdeki annelerimize uzmanlar denetiminde pedagojik eğitimler vermeye başladık. Bilinçli Anneler Okulu ile annelerimiz, doğru bilgileri doğru kaynaklardan alarak sağlıklı nesillerin yetişmesine öncülük edeceklerdir.” dedi.

Projenin kurucusu Uzman Psikoterapist/Pedagog Soner Koşan ise, “Bilinçli Anneler Okulu Projesi” nin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek; “Bu proje bugün burada 5.000’den fazla anneye, aileleri ile birlikte 20.000’den fazla vatandaşa ulaşırken hedefimiz seneye tüm İstanbul’da ve hatta Türkiye’nin birçok ilinde bu projeyi geliştirmek.” diyor.

 

34044_logo

İLETİŞİM

0216 519 92 52

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Kirk Mayberry kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Melvina Casey kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi