Aktiviteler Duyurular

Hafta Sonu Ne Yapsak?

Uykusuz Anneler Kulübü için bu hafta Şehrin Çocuk Hali‘nin önerdiği aktiviteler aşağıdaki gibi…Çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz daha fazla aktivite için Şehrin Çocuk Hali‘ni ziyaret etmenizi öneririz uykusuz anneler!

dokunulabilir-matematik_01

İzmir’de Dokunulabilir Matematik

‘’Dokunulabilir Matematik’’ sergisi matematik ile yeni bir bağlantı kurmayı amaçlamaktadır.  Tüm bilimlerin en soyut yanlarını duyularla algılanabilir şekilde ortaya koymakta ve matematiği – ön bilgisi olmasa da – tüm yaş grupları için anlaşılabilir kılmaktadır. Ücretsiz sergiye 8 yaş üzeri çocuklar davetli.

seramik_Atolyesi

Ailece Seramik Atölyesi

Çocuklar aileleri ile birlikte yalnızca bir parça çamurun bile ellerinde nasıl bambaşka bir forma dönüşeceğini deneyimleyecekler. Seramiğin temel tekniklerinden biri olan ‘’fiti’’ tekniği ile dileyenlerin kendi kalemliğini, çanağını veya kupasını yapacağı atölye16 Nisan Pazar günü gerçekleşecek.

deney_modernıstanbul

Deneysel Hareket Atölyesi

Zeytinyağı ile su birbirine karıştırılınca ne olur? Su kaynayınca ne olur? Bu program, çocukların cevaplarını bildiği basit deneylerden yola çıkıyor. Çocukların bu deneyleri ilk kez tecrübe edeceği atölye 16 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek.

muppet_kukla

Muppet Kukla Atölyesi

Kukla atölyesi sünger tabaka üzerine çizildikleri kalıpların psikomotor gelişimini tamamlamış çocuklarla kesme, birleştirme, yapıştırma ve süsleme faaliyetlerini içeriyor. Atölye sonunda çocukların muppet kuklaya sahip olacağı eğlenceli atölyeye 4 yaşının üzerindeki çocuklar katılabilir.

HIBRICKER_ATOLYESI_04

Hibricker/Magic Nuudles Atölyesi

Minik katılımcıları, HiBricker ile eşsiz binalar yapıp, Magic Nuudles ile papağandan dinazora, helikopterden lunaparka birbirinden renkli oyuncaklar yapacakları neşe dolu dakikalar bekliyor. Ücretsiz gerçekleşecek bu atölyeye katılan çocuklar tamamen doğal malzemeden üretilen Magic Nuudles Sihirli Blokları nemlendirip birbirlerine yapıştırarak akıllarına gelebilecek her şeyin 3 boyutlu maketini yapabilecekler.

Tüm etkinlikler hakkındaki detaylar ve daha fazla etkinlik için tıklayın.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Melvina Casey kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Karla Pichardo kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Yanira Haszler kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL