Hafta hafta hamilelik

Hamilelikte 25. Hafta


Bebeğinizin gelişimi

Bebeğiniz şimdi 800 gr ve 33 cm. civarındadır. Buruşuk olan cildi düzelmeye ve yeni doğmuş bir bebek gibi görünmeye başlamaktadır. Ayrıca saçları da fazlalaşmaktadır. Eğer şu anda görebilseydiniz saç rengini ve yapısını açıkça fark edebilirdiniz.

 

Sizdeki değişiklikler

Saçı gürleşen sadece bebeğiniz değil, sizin de saçlarınız hormonlar sebebiyle daha gür ve parlak hale gelmiş olabilir. Saçlarınızdaki bu gürleşmenin keyfini çıkarın çünkü fazlalıklar doğumdan sonra dökülecektir.

Ayrıca hareketleriniz önceden olduğu kadar zarif olmayacaktır. Doktorunuz aksini önerene kadar egzersiz yapmaya devam etmeniz faydalı olacaktır. Ancak dikkat edeceğiniz hususlar var; Çok yorgun hissettiğiniz zaman yapmayın. Ağrınız, sancınız olursa ya da baş dönmesi gibi, nefes nefese kalma gibi durumlarda durmalısınız. Sırtüstü dümdüz yatmayın ve kontakt halinde olunan sporlardan uzak durun. Dengenizi kaybedeceğiniz egzersizlere kalkışmayın. Bol su içtiğinizden emin olun,  başlamadan önce ısınma hareketleri yapın ve aralarda mola verin.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?

Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi