Hamilelikte cinsel yaşam

Hamilelikte Seks Yapmazsanız Bu Bir Sorun Mudur?

hamilelikte seks

Cinsel hayatta sağlığı ve mutluluğu belirleyen en önemli faktör sizin ve partnerinizin düşünceleri, hisleri.  Eğer siz ve eşiniz hamilelik boyunca seksten uzak durmayı, seks yapmamayı sorun olarak görmüyorsanız, bu durumdan mutluysanız o zaman sorun yok!  Başkaları ne yapıyor diye düşünmeyi bir yana bırakarak kendi mutluğunuza odaklanın.

Yapılan çalışmalar hamile kadınların neredeyse yarısının cinsel istek, uyarılma, orgazm gibi fonksiyonlarda bir sorun yaşadığını gösteriyor. Fiziksel yorgunluk, bitkinlik, bulantı, değişen vücut şekli, gelişen bebeğe zarar verme endişesi gibi pek çok faktör sizi hamilelik boyunca seks yapmaktan uzaklaştırabiliyor.  Ancak bu faktörlere adapte olunup yeni bir cinsel rutin de yaratılabiliyor.  Eğer hamilelikte seks yapmaya devam etmek istiyorsanız o zaman bu konuda hekiminizden onay alabilir ve bir uzmana danışabilirsiniz.

Pek çok çift hamilelik ve doğum sonrası dönemde eski, alışkın oldukları cinsel rutini devam ettiremedikleri durumlarda seksten tamamen vazgeçiyor.  Seksten vazgeçildiğinde genelde tüm fiziksel yakınlaşmalar, sarılma, öpüşme, ön sevişme gibi diğer cinsel davranışlar da bırakılıyor.   Oysa tüm bu davranışlar sizi çift olarak fiziksel ve duygusal yönden yakınlaştıracak seksüel ritüelin bir parçası.  Eski cinsel yakınlaşmalarınızı aynı şekilde devam ettiremeseniz de bu tip farklı, yeni davranışlarla cinsel keyfi, rahatlamayı ve paylaşımı sürdürebilirsiniz.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Cinsel Sağlık Uzm.Dr.Ece Hattat • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Yiwu LiShi Import&Export Co.,Ltd is a professional supplier dedicated in producing various decorative artificial plants, such as green wall panel, artificial grass mat, sucullent, wreath, and metal furnitures. Our products sell well in more than one hundred countries and regions around the world. Such as ITALY, FRANCE, AMERICA, MEXICO, AUSTRALIS Etc. And cooperated with many famous brands all over the world. Our company have advanced technique, machine and skilled employees, could reach the level of fire protection and UV resist for more options. We established our own quality management system. We\'re BSCI audit approved factory. We sincerely welcome friends from all over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term mutual benefits. We are looking for receiving your inquiry soon.  low price Pansy Silk Artificial Hanging Basket website:http://www.lsboxwoodhedge.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • gevitng kullanıcısının profil fotoğrafı
  • About Us Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory production of ruyi brand drain cleaning machines, road cleaning machine and other products professional production and processing companies, has a complete and scientific quality management system. Products are widely used in thermal power plants, petrochemical, heating that is, the boiler cleaning and maintenance and a variety of drain cleaning and descaling, is the domestic more ideal mechanical cleaning products. Over the years has been popular and favored by users. Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory integrity, strength and product quality recognized by the industry. We are committed to the continuous optimization and improvement of product design, the customer\'s hope is our pursuit of the direction, dedicated to the customer service is our wish, the company is perfect after-sales service, sincere love dedication to the new and old users, welcome to come, to contain, negotiate business.  Sewer Line Cleaning Machines factory website:http://www.sectionalmachine.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL