Uncategorized

İdeal puset hangisidir?

ideal puset hangisi

Yoldan çevirip şu soruyu yönettiğiniz her anne “en iyi puset hangisidir” sorusuna farklı yanıt verecektir. Hele ki yeni anne olacak bir kadın “hangi puseti alayım” demeye görün. Tavsiyede bulunan anneler bu konuda ufak çaplı birbirlerine bile girerler.  Bu durum son derece normaldir. Çünkü her kesin yaşamı ve ihtiyaçları dolayısıyla puseti farklıdır. Puset seçme işi hakikaten ciddi bir iştir yanlış puset insanın hayatını karartır. Sonuçta 3 sene boyunca puset annenin organıdır. Bu yazıda genel kriterler açısından ihtiyaçlarınızın ne olduğunu belirlemenize yardımcı olacağız.

Pusetleri çok sayıda kategoriye ayırmak mümkün. En temel iki kategori ile başlayalım. Baston pusetler, yani tek parça olan kolayca açılıp kapanan ve kapandığında adı üstünde neredeyse bir baston büyüklüğünde olan pusetler, ve diğerleri. Diğerlerini sözünü açmak gerekirse, genellikle 2 parçadan oluşan pusetler (çocuğun oturduğu koltuk bölümü ve bu bölümü taşıyan tekerlekli kısım)  Puseti kapadığınızda elinizde bir baston değil iki ayrı kısım kalır.

Kendinize sormanız gereken sorularla başlayalım.

Nerde yaşıyorsunuz?

İlk soru bu olabilir. Dar kaldırımları olan, kalabalık bir muhitte yaşıyorsanız, baston puset tercih etmeniz daha mantıklı olabilir. Zira baston olmayanlar daha hacimli ve geniştir. Dar kaldırımlı kalabalık bir semtte zorluk çekebilirsiniz.

Arabanızın bagajı ne kadar büyük?

Bu da sorulması gereken önemli bir sorudur. Eğer küçük bir bagajsa baston olmayan bir puset sığmayabilir sığsa bile başka hiçbir şeye yer kalmayabilir.  Baston pusetlerle ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli şey tam yatıyor olmasıdır. Çünkü ilk 3 aya kadar bebeklerin dümdüz yatırılması gerekir.

Baston olmayan pusetleri seçmek için de sayısız neden vardır. Bu pusetler genelde iki yönlü kullanılabilir. Yani çocuğunuzun yüzü hem size dönük, hem yola dönük şekilde kullanabilirsiniz. Hemen hepsine araba koltuğu yine iki yönlü monte edilebilir. Tam düz yatar hale getirilebilirler.

Hatta kimileri uzun bacaklıdır ve çocuğa daha sizin perspektifinize yakın bir görüş sunar. Yine çoğunlukla tekerlekleri daha büyüktür ve puset bebeğin konforu açısından daha az sarsılır.

Hatta bu tür pusetlerin bir kısmı kumda, toprak yolda sürülmeye müsaittir. Eğer bu tarz tatilleri tercih ediyorsanız baston puset işinizi görmez.  Öte yandan bu tarz pusetler elbette daha ağır ve hacimlidir. Açılıp kapanması baston püsteler kadar kolay olmayabilir.

komik puset

Puset alırken dikkat etmeniz gerekenler:

 • Yaşadığınız yer ve tatil alışkanlıklarınız
 • 0 Aydan itibaren kullanıma müsait olması. Tam yatması.
 • Bagajınızın büyüklüğü
 • Açama kapama kolaylığı
 • Açıldıktan sonra ve kapandıktan sonraki büyüklüğü
 • Araba koltuğunun tam olarak monte edilip edilmediği
 • İki yönlü kullanım isteyip istemediğiniz
 • Hangi yol şartlarında kullanacağınız ve çocuğunuz için ekstra konfor isteyip istemediğiniz.
 • Bez biberon çantası gibi şeyler için ekstra gözü olup olmadığı

 

*görseller babycenter.com dan alınmıştır.
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets. Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
 • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
 • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi