Hamilelikte cinsel yaşam

İkinci Üç Aylık Dönem ve Cinsel Yaşam

romantik

Hamileliğin ikinci üç aylık dönemine geçildiğinde kadınları cinsel açıdan daha rahat ve keyifli bir süreç bekliyor. İkinci üç ay hamilelikte kadınların cinsel istek ve uyarılmalarında en çok artışı yaşadıkları dönem.

Bu dönemde hormonların birçoğu yükselişlerini tamamlamış, belli bir seviyeye ulaşmış ve bu seviyeleri koruyarak devam ediyor. Mide bulantısı, yorgunluk, bitkinlik gibi şikayetler hafifliyor. Genel fizik durumundaki bu rahatlama cinsel motivasyonu da olumlu etkiliyor.  Ek olarak kadınlık hormonlarının yükselişiyle spontane yani kendiliğinden gelen veya içgüdüsel olarak tanımlayabileceğimiz cinsel istek de yükseliyor.  Hatta bazı kadınlarda cinsel istek, cinsel uyarılma ve vücudun sekse verdiği cevap neredeyse hamilelik öncesi seviyelerini yakalıyor.  Vajinaya giden kan akışının ve kayganlığın artmasıyla daha keyifli bir seks deneyimi yaşayabilir, daha kolay orgazm olabilirsiniz.

Eğer seks için engel teşkil eden bir durum yoksa, kadınlar cinsel hayatlarında yaşadıkları bu olumlu değişimin keyfini rahatlıkla sürebilirler.

İkinci üç aylık dönemde cinsel istek ve uyarılmayı özellikle değişen vücut imajının getirdiği olumsuz hisler, partnerle olan ilişki kalitesi, hamileliğe adaptasyonda yaşanan sıkıntılar, devam eden fetusa zarar verme endişesi, cinsel rutini değiştirmede zorlanma, rahat edilecek cinsel pozisyonların seçilmemesi, eşle olan cinsel iletişimdeki sorunlar gibi faktörler etkileyebiliyor.  Bu durumda yaşanan sıkıntıya özel önerilerin verilmesi, çiftin ilişki ve cinsel hayat anlamında destek alması gerekebiliyor.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Cinsel Sağlık Uzm.Dr.Ece Hattat • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Yiwu LiShi Import&Export Co.,Ltd is a professional supplier dedicated in producing various decorative artificial plants, such as green wall panel, artificial grass mat, sucullent, wreath, and metal furnitures. Our products sell well in more than one hundred countries and regions around the world. Such as ITALY, FRANCE, AMERICA, MEXICO, AUSTRALIS Etc. And cooperated with many famous brands all over the world. Our company have advanced technique, machine and skilled employees, could reach the level of fire protection and UV resist for more options. We established our own quality management system. We\'re BSCI audit approved factory. We sincerely welcome friends from all over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term mutual benefits. We are looking for receiving your inquiry soon.  low price Pansy Silk Artificial Hanging Basket website:http://www.lsboxwoodhedge.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • gevitng kullanıcısının profil fotoğrafı
  • About Us Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory production of ruyi brand drain cleaning machines, road cleaning machine and other products professional production and processing companies, has a complete and scientific quality management system. Products are widely used in thermal power plants, petrochemical, heating that is, the boiler cleaning and maintenance and a variety of drain cleaning and descaling, is the domestic more ideal mechanical cleaning products. Over the years has been popular and favored by users. Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory integrity, strength and product quality recognized by the industry. We are committed to the continuous optimization and improvement of product design, the customer\'s hope is our pursuit of the direction, dedicated to the customer service is our wish, the company is perfect after-sales service, sincere love dedication to the new and old users, welcome to come, to contain, negotiate business.  Sewer Line Cleaning Machines factory website:http://www.sectionalmachine.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL