Doğum Uykusuz Hamileler

Normal doğum mu, doğal doğum mu?

doğal doğum

 

Normal doğum denildiğinde akla ilk gelen şey doğal olması aslında. Bebeğin zaten açık olan bir çıkıştan dünyaya gelmesi normal yani doğaldır.

Peki son zamanlarda kullanılan doğal doğum neyi tanımlıyor?

Doğal doğum, doğum eylemin başlamasından sonuna kadarki kısmında her şeyin doğal olmasıdır. Yani suni sancı ile değil doğum kendiliğinden başlar, doğum sancıları başladıktan sonra hiçbir şekilde ağrı kesici veya sancı arttırıcı azaltıcı herhangi bir ilaç kullanılmaz, ağrıyı kesmek amacıyla epidural anestezi yapılmaz, doğumun hızlanması için suni sancı olan oksitosin kullanılmaz ve  doğum sırasında epizyotomi denilen kesi işlemi yapılmaz. Doğum sırasında gebeyi rahatlatmak ve bebeğin çıkışını sağlamak için pilates topu üzerine oturma, yürüme, çömelme gibi hareketler yapılır. Sakin bir müzik açılması ve odanın karartılması da doğal doğumda kadını sakinleştiren uygulamalardır.

Doğal doğum planlayan kadınlar doğum sırasında yapılmasını istemedikleri ve istedikleri uygulamalar hakkında doğumhane ekibini bilgilendirmek için doğum planı hazırlamalı ve doktor dahil tüm ekibe bunu vermelidir. Aksi takdirde doğumunuza giren sağlık ekibi size diğer gebeler gibi muamele  eder ve girişimlerde bulunabilir.

Normal doğum sırasında tıbbi uygulamaların hepsi yapılabilir. Hatta ağrı kesici olarak epidural anestezi de kullanılabilir.

İki doğum şeklinin de kendine göre artı ve eksileri olabilir. En iyi doğum, gebenin kendi için belirlediğidir, kendisi ve eşinin ortak karar verdiği ve sonuna kadar gidebilecekleri doğumdur.

Normal veya doğal doğum planlayan kadınlara önerim sancılarının kendiliğinden başlaması için sabırla beklemeleridir. İnsan gebeliği 42 haftadır. Günümüzde bir çok kadın kötü bir şey olursa korkusu ile 40 haftadan önce doğum yapıyor ve doğal doğum şanslarını kaçırıyorlar. Bebeğiniz için ilk günler ne kadar önemli  ise son günler de önemlidir. Bu yüzden sabırla bebeğinizin doğuma hazır olmasını beklemelisiniz.

* görsel www.makchic.com dan alınmıştır.

 

 

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets.  Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi