Uykusuz Hamileler

Şebnem Çabuk Kalk!

hadi

Biliyorum, çok sağlıksız. Ancak hamileliğimde 30 kilo aldım. (11 ayda verdim hepsini, o ayrı) 12 kilosu ilk 3 ayda geldi. Hayatımda bu kadar acıktığımı bilmiyorum. Tavuk, balık yiyemedim. Kırmızı etle beslendim. Et ye, üzerine makarna, üzerine tatlı, yok bir daha et derken oldum 90 küsur kilo… Haliyle uyuyamamalar bende erken başladı.

Kıpırdayamıyordum. Evde bir berjer koltuğumuz vardı. Orada rahat uyuyordum. Her seferinde de eşime “bak beni sakın uyandırma” diyordum. Sanki tam tersini söylemişim gibi gece “kalk yatağa gel” sesiyle açıyordum gözümü.

Hayır yatağa gelsem ne olacak? Zaten balina gibiyim. Zaten bebek idrar torbama baskı yapıyor, sürekli çişim geliyor. Kalmam 10 dakika, yatmam 5 dakika dalmam 40 dakika! Hele ki bir akşam bir dönmüştü kızım, karnımdan fırlayacak sanmıştım, 3 saniye içinde kalkmıştık yataktan.

Yatakta uyumak tam bir işkenceydi. Ancak nasıl olduysa bir gece dalmışım. Öyle net hatırlıyorum ki, pijamam bile aklımda. Güzel güzel rüyalar görüyorum derken bir ses “Şebnem çabuk kalk.” Deprem oluyor sandım, hırsız girdi sandım. Sandım da sandım. Fırladım panikle. “Kızım yatak sallanıyor bebeğin hareketlerinden, sen hâlâ uyuyorsun?” Meğer kızımızın karnımda dans edesi gelmiş. Öyle dans etmiş ki, yatak sallanmış, babası uyanmış. Derdi de uyanması değil efendim benim o şekilde nasıl uyuduğummuş. Tabii bunları duyduktan sonra ağzımdan çıkanları yazmayayım, kendi kendimi sansürleyeyim.

Şimdi hatırladıkça gülüyorum ama bir hamileye yapılmaz ki bu! Bırak uyuyayım işte. Bebek mutlu, ben mutlu, kırk yılda bir uyumuşum. Bırak adam, bırak işte… Zaten aynı şahsın, beraber yurt dışına giderken, uçaktan korkan ben şans eseri uyumuşken “kalk yemek geldi” diye uyandırmışlığı da var.  Aaaa tamam, kendi kendimi doldurmayayım. Bu kadarı yeter 🙂

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Jerome Dandridge kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Princess McAlroy kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL