Anne Yazıları

Sevgi..Bütün Eksik Olan Bu Muydu?

sevgi

Uzun uzun aralarla yazmaya alıştım galiba.. 4 ila 6 ay arasında değişen periyodlar.. Bu uykusuz anneyi de böyle kabul ediverin… 🙂

Bu aralar gündemdeki en çok okunan üçlemeyi “Fi / Çi / Pi” okumaya başladım. Henüz “Fi”yi yarılayabildim. Az az olsa da her gün okuyorum, azimliyim kısa sürede bitecek 1500 küsur sayfa.  (Kitapları tabii ki, sayfa sayısı, güncelliği ya da popülerliğine göre okumuyorum, ne var ki bu serinin sayfalarını meraktan alt alta yazıp topladım, itiraf ediyorum.)

Fi kitabından önce okuduğum kitapları da düşündüğüm zaman son zamanlarda, daha çok geçmişini/geleceğini sorgulayan, farkındalıklarını ve farklılıklarını bulmaya çalışan insanların hikâyelerini okumuşum genellikle.

İnsanoğlu, kendini fark ettiğinden beri bugüne hep sorduğu ama kolay kolay cevap bulamadığı bir soru öbeği sanırım “ ben kimim, amacım ne, neden ben…” diye uzayan sorular. Burada cevaplar kadar, sorduğumuz soruların da doğru olması önemli.

Özün “sevgi” ve “sevmek” olduğunu anladığımızda mı çözülecek bu sorunların tümü, ne dersiniz?

Geçen yazım da “insan davranışları” üzerine olduğunu düşünüce acaba dünyanın/ülkenin/bizlerin diye giderek mikro ölçekte bakarsak çevremize, acaba her birimizin içinden gün be gün sevgi azalıyor da, sevgi ihtiyacı mı bizi bu tarafa yönlendiriyor diye de düşünmeden edemiyorum.

Tekrar “sevgi” üzerine düşünmek, belki başka bakış açılarından hayatı irdeleyip, okuduğum kitapları kafamda tartarken bir cevabın ipucunu yakalarım diyerek bu yazıma da son veriyorum.

En kısa zamanda tekrar görüşmek dileği ile sevgiler,

 

Begüm.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Begüm Onay Doğantan • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Pansy McBurney kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Melvina Casey kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL

  Benzer Yazılar

  Editör'ün Seçimi