Anne Yazıları

Sevgi..Bütün Eksik Olan Bu Muydu?

sevgi

Uzun uzun aralarla yazmaya alıştım galiba.. 4 ila 6 ay arasında değişen periyodlar.. Bu uykusuz anneyi de böyle kabul ediverin… 🙂

Bu aralar gündemdeki en çok okunan üçlemeyi “Fi / Çi / Pi” okumaya başladım. Henüz “Fi”yi yarılayabildim. Az az olsa da her gün okuyorum, azimliyim kısa sürede bitecek 1500 küsur sayfa.  (Kitapları tabii ki, sayfa sayısı, güncelliği ya da popülerliğine göre okumuyorum, ne var ki bu serinin sayfalarını meraktan alt alta yazıp topladım, itiraf ediyorum.)

Fi kitabından önce okuduğum kitapları da düşündüğüm zaman son zamanlarda, daha çok geçmişini/geleceğini sorgulayan, farkındalıklarını ve farklılıklarını bulmaya çalışan insanların hikâyelerini okumuşum genellikle.

İnsanoğlu, kendini fark ettiğinden beri bugüne hep sorduğu ama kolay kolay cevap bulamadığı bir soru öbeği sanırım “ ben kimim, amacım ne, neden ben…” diye uzayan sorular. Burada cevaplar kadar, sorduğumuz soruların da doğru olması önemli.

Özün “sevgi” ve “sevmek” olduğunu anladığımızda mı çözülecek bu sorunların tümü, ne dersiniz?

Geçen yazım da “insan davranışları” üzerine olduğunu düşünüce acaba dünyanın/ülkenin/bizlerin diye giderek mikro ölçekte bakarsak çevremize, acaba her birimizin içinden gün be gün sevgi azalıyor da, sevgi ihtiyacı mı bizi bu tarafa yönlendiriyor diye de düşünmeden edemiyorum.

Tekrar “sevgi” üzerine düşünmek, belki başka bakış açılarından hayatı irdeleyip, okuduğum kitapları kafamda tartarken bir cevabın ipucunu yakalarım diyerek bu yazıma da son veriyorum.

En kısa zamanda tekrar görüşmek dileği ile sevgiler,

 

Begüm.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Begüm Onay Doğantan • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Yiwu LiShi Import&Export Co.,Ltd is a professional supplier dedicated in producing various decorative artificial plants, such as green wall panel, artificial grass mat, sucullent, wreath, and metal furnitures. Our products sell well in more than one hundred countries and regions around the world. Such as ITALY, FRANCE, AMERICA, MEXICO, AUSTRALIS Etc. And cooperated with many famous brands all over the world. Our company have advanced technique, machine and skilled employees, could reach the level of fire protection and UV resist for more options. We established our own quality management system. We\'re BSCI audit approved factory. We sincerely welcome friends from all over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term mutual benefits. We are looking for receiving your inquiry soon.  low price Pansy Silk Artificial Hanging Basket website:http://www.lsboxwoodhedge.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • gevitng kullanıcısının profil fotoğrafı
  • About Us Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory production of ruyi brand drain cleaning machines, road cleaning machine and other products professional production and processing companies, has a complete and scientific quality management system. Products are widely used in thermal power plants, petrochemical, heating that is, the boiler cleaning and maintenance and a variety of drain cleaning and descaling, is the domestic more ideal mechanical cleaning products. Over the years has been popular and favored by users. Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory integrity, strength and product quality recognized by the industry. We are committed to the continuous optimization and improvement of product design, the customer\'s hope is our pursuit of the direction, dedicated to the customer service is our wish, the company is perfect after-sales service, sincere love dedication to the new and old users, welcome to come, to contain, negotiate business.  Sewer Line Cleaning Machines factory website:http://www.sectionalmachine.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL

  Benzer Yazılar

  Editör'ün Seçimi