Anne sütü ve emzirme Yenidoğan

Sütüm Yeterli Mi?

bebek yenidoğan

 

Yeni emziren anneler arasında en genel soru “Sütüm yeterli mi?” sorusudur. Vücudunuzun ne kadar süt ürettiğini ve bebeğinizin ne kadar süt emdiğini bilemediğiniz için bu sorunun cevabını bulmak zordur.

Çoğu anne bebeğini beslemek için yeterli miktarda süt üretir.

 

Peki sütünüz yeterli mi? Bunu nasıl anlayacaksınız?

Emerken yutkunuyorsa,

Bebeğiniz göğsünüze geldiğinde hızlıca emmeye başlar ve bu süt akışını fazlalaştırır. Sonra yutkunmasından ve seslerden nasıl fazla emdiğini anlarsınız. Eğer yeteri kadar ememiyorsa, hızlıca emiyor olsa da, ritmli ve yavaş yutkunma hareketleri olmayacağından bunu anlarsınız. Bu durumda zaten emerken sık sık durur ve ara verir.

Emdikten sonra memnunsa,

Eğer bebeğiniz emme seansından sonra hoşnut ve doymuş görünüyorsa her şey yolunda demektir. Ama bebeğiniz bezgin ve yemek için ağlıyorsa yeteri kadar beslenememiş olabilir.

Bezini dolduruyorsa,

Bebeğinizin bezi nasıl beslendiğini anlamınızı sağlar. Günde en az 6 kez idrarını yapıyor olmalıdır. Kakasını da iki aylıktan sonra en az “2-3 günde 1 kere” yapması doyduğu anlamına gelir. Kakasının rengi de önemlidir. İlk doğduğunda siyah ve sümüksü olur, sağlıklı besleniyorsa 3-4. günden sonra yeşile döner ve 4-5. günden sonra da sarıya döner. Aynı zamanda parçacıklı ve sulu olur.

Kilo alıyorsa,

Doğumdan sonraki ilk günlerde bebeklerin kilosunun %5-7 sini kaybetmeleri normaldir. Ancak kilosunun %10 ‘undan fazlasını kaybediyorsa bir problem olabilir. Doğumundan itibaren 10. günde doğum kilosunu yeniden yakalaması beklenir.

 

Bu yazılanlara istinaden eğer sütünüzün yeterli olmadığı ya da bebeğinizin yeterli beslenmediği kanısındaysanız, doktorunuzla görüşebilir ve besin takviyesi, süt artırıcı yöntemler, vs hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • orpjrw9 kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ppdd1020 kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Our Factory Yangzhou Yinrui Import And Export Trade Co., Ltd. produces masks sold in the consumer market, enjoy a high position among consumers, the company and a number of retailers and agents to establish a long-term and stable cooperative relationship. Yangzhou Yinrui import and export trade Co., Ltd. distributes a complete range of masks, reasonable price. Yangzhou Yinrui import and export trade Co., Ltd. has a strong strength, heavy credit, abide by the contract, ensure product quality, with multi-variety management characteristics and the principle of small profits and more sales, has won the trust of the majority of customers. Our Product Licensing items: import and export of goods import and export technology import and export agents (projects that must be approved in accordance with the law can only carry out business activities after approval by the relevant departments, and the specific business projects shall be subject to the results of examination and approval). General items: medical mask wholesale: medical mask retail; daily mask (non-medical) sales; medical personnel protective equipment wholesale: medical personnel protective equipment retail: Labor protection supplies sales: type I medical device sales; type II medical device sales; sanitary products and disposable medical supplies sales; personal hygiene products sales; cosmetics wholesale; Cosmetics retail: industrial textile finished products sales: needle textile products and raw materials sales; knitted textile products sales; fabric textile processing; sponge products sales; rubber products sales; shoes and hats wholesale; shoes and hats retail; clothing wholesale; clothing retail; daily necessities wholesale; daily department stores sales: daily wood products sales; bamboo products sales; office supplies sales: stationery retail toys sales; Domestic trade agent; Internet sales (in addition to the sale of goods that need to be licensed) (in addition to projects that need to be approved in accordance with the law, independent business activities shall be carried out according to the business license). Product Application The general medical mask is used to block the splashes out of the mouth and nose. It can be used for one-time health care in the general medical environment and for general health care activities, such as cleaning, dispensing and cleaning.Wholesale KN95 FFP2 Earloop Mask website:http://www.yinruitrading.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi