Anne sütü ve emzirme Yenidoğan

Sütüm Yeterli Mi?

bebek yenidoğan

 

Yeni emziren anneler arasında en genel soru “Sütüm yeterli mi?” sorusudur. Vücudunuzun ne kadar süt ürettiğini ve bebeğinizin ne kadar süt emdiğini bilemediğiniz için bu sorunun cevabını bulmak zordur.

Çoğu anne bebeğini beslemek için yeterli miktarda süt üretir.

 

Peki sütünüz yeterli mi? Bunu nasıl anlayacaksınız?

Emerken yutkunuyorsa,

Bebeğiniz göğsünüze geldiğinde hızlıca emmeye başlar ve bu süt akışını fazlalaştırır. Sonra yutkunmasından ve seslerden nasıl fazla emdiğini anlarsınız. Eğer yeteri kadar ememiyorsa, hızlıca emiyor olsa da, ritmli ve yavaş yutkunma hareketleri olmayacağından bunu anlarsınız. Bu durumda zaten emerken sık sık durur ve ara verir.

Emdikten sonra memnunsa,

Eğer bebeğiniz emme seansından sonra hoşnut ve doymuş görünüyorsa her şey yolunda demektir. Ama bebeğiniz bezgin ve yemek için ağlıyorsa yeteri kadar beslenememiş olabilir.

Bezini dolduruyorsa,

Bebeğinizin bezi nasıl beslendiğini anlamınızı sağlar. Günde en az 6 kez idrarını yapıyor olmalıdır. Kakasını da iki aylıktan sonra en az “2-3 günde 1 kere” yapması doyduğu anlamına gelir. Kakasının rengi de önemlidir. İlk doğduğunda siyah ve sümüksü olur, sağlıklı besleniyorsa 3-4. günden sonra yeşile döner ve 4-5. günden sonra da sarıya döner. Aynı zamanda parçacıklı ve sulu olur.

Kilo alıyorsa,

Doğumdan sonraki ilk günlerde bebeklerin kilosunun %5-7 sini kaybetmeleri normaldir. Ancak kilosunun %10 ‘undan fazlasını kaybediyorsa bir problem olabilir. Doğumundan itibaren 10. günde doğum kilosunu yeniden yakalaması beklenir.

 

Bu yazılanlara istinaden eğer sütünüzün yeterli olmadığı ya da bebeğinizin yeterli beslenmediği kanısındaysanız, doktorunuzla görüşebilir ve besin takviyesi, süt artırıcı yöntemler, vs hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets.  Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi