Anne sütü Anne sütü ve emzirme Emzirme

Uyku/Rüya Öğünü Hangi Durumlarda İşe Yarar?

uyku öğünü

Bazı durumlarda uyku öğünü gece bebeğinizin uyanmadan beslenmesi için mükemmel bir yol olabilir. Kendinize, gece sürecek uzun bir uykuyu garanti etmiş olursunuz. Ancak bazı durumlarda da bu uyku öğünleri; bebeğin gece uzun uyumasını sağlamaz, sadece beslenmesine yarar ve uykuya belirgin bir desteği olmaz; hatta daha fazla problem çıkarabilir.

 

Gece/uyku öğününü bebeğinizde uygulamanın, sizin işinize yarayıp yaramayacağını nasıl anlayacaksınız?

 

İşte size, işe yaracağı ve yaramayacağı durumlar…

 

İşe yarar:

Aşağıdaki durumlarda uygulanırsa gece/uyku öğünü bebek için mükemmel ve huzur vericidir.

 

*6 aylıktan daha küçük bebeklerde işe yarar.

*Gece/uyku öğünü, özellikle yeni doğanlar için idealdir.

*Gece/uyku öğünü, emziren ve süt miktarında sıkıntı olan annelerde sütü arttırmak için en iyi yöntemdir. Çalışan anneler için de aynı şekilde faydalıdır.

*Gece/uyku öğünü, geceleri acıktığı için uyanan bebeklere çok faydalıdır. Ancak bütün gece uzun süreler uyanık kalan bebeklerde işe yaramayabilir.

 

İşe yaramaz:

Gece/uyku öğünü uyku sorunları için bir çözüm değildir. Aşağıdaki durumlarda işe yaramaz:

 

*Eğer bebeğiniz 9 aylıktan büyükse genelde işinize yaramaz. (Çünkü bu dönemden sonra bebekler gece beslenmeye artık ihtiyaç duymazlar ve gece emzirmelerinin sonlandırılması için hazırdırlar.)

*Uyku öğünü uyumayan ya da zor uyuyan bebeklerde işe yaramaz, hatta bunu denemeye çalıştığınızda uyanma ihtimalleri çok yüksektir.

*Uyku öğünü uyku sorununu düzeltmez. Eğer bebeğiniz siz emzirdikten kısa bir süre sonra uyanıyorsa, acıkmış olduğundan değil uyku sorunu yaşadığındandır.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • Yiwu LiShi Import&Export Co.,Ltd is a professional supplier dedicated in producing various decorative artificial plants, such as green wall panel, artificial grass mat, sucullent, wreath, and metal furnitures. Our products sell well in more than one hundred countries and regions around the world. Such as ITALY, FRANCE, AMERICA, MEXICO, AUSTRALIS Etc. And cooperated with many famous brands all over the world. Our company have advanced technique, machine and skilled employees, could reach the level of fire protection and UV resist for more options. We established our own quality management system. We\'re BSCI audit approved factory. We sincerely welcome friends from all over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term mutual benefits. We are looking for receiving your inquiry soon.  low price Pansy Silk Artificial Hanging Basket website:http://www.lsboxwoodhedge.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
 • gevitng kullanıcısının profil fotoğrafı
 • About Us Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory production of ruyi brand drain cleaning machines, road cleaning machine and other products professional production and processing companies, has a complete and scientific quality management system. Products are widely used in thermal power plants, petrochemical, heating that is, the boiler cleaning and maintenance and a variety of drain cleaning and descaling, is the domestic more ideal mechanical cleaning products. Over the years has been popular and favored by users. Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory integrity, strength and product quality recognized by the industry. We are committed to the continuous optimization and improvement of product design, the customer\'s hope is our pursuit of the direction, dedicated to the customer service is our wish, the company is perfect after-sales service, sincere love dedication to the new and old users, welcome to come, to contain, negotiate business.  Sewer Line Cleaning Machines factory website:http://www.sectionalmachine.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi