Anne Yazıları

Uykusuz annelere bunları söylemeyin

 

yazi1

Geceyi yine ayakta geçirdiniz. Uykularınız bölük pörçük. Yine de o gün arkadaşınız geleceği için mutlusunuz. Hazırlanıyorsunuz. Kapı çalıyor ve daha ilk dakikada başlıyor en kızdığınız cümleler. Karşınızdaki kişi size yardım etmek istese dahi kurulan yanlış cümleler sinir ediyor. Oysa sizin aklınızda neler neler konuşmak vardı değil mi?

 

  1. Yorgun görünüyorsun

Biliyorsun ki yorgunum. Kötü göründüğümün de farkındayım. Zaten özgüvenim yerlerde. “Bebeğimi neden uyutamıyorum, eyi yanlı yapıyorum” düşünceleri kafamda uçuşuyor. Gözlerimin altındaki morlukların herkes farkında. Hatırlatmak zorunda mısın?

  1. Ay, bebek gece uyumadı mı yoksa.

Haberin var mı bilmem ama bu bebek HER GECE ayakta. Bunu da anlatıyorum, yazıyorum sosyal medyada. Gördüğünü de biliyorum. Şimdi senin bütün gece uyumuş olman hem seni kıskanmama hem de içten içe kızmama neden oluyor.

  1. Eğer …. yaparsan daha iyi uyuyacağını biliyor musun?

Şimdi kaç aydır uykusuz olduğumu hesaba katarsak eğer, ne kadar makale, haber okuduğumu tahmin edebilirsin. Bütün yöntemleri ezbere biliyorum. Doktorla konuşuyorum, internetten araştırıyorum, başka annelere soruyorum. Senin önerdiğin şeyi en az 5 farklı yerden duydum ve denedim.

  1. Sabret, elbet uyuyacak.

Yok, bana hiç de öyle gelmiyor. Kendimi doğduğumdan beri uyumamış gibi hissediyorum. Ve sanki sonsuza kadar da uyuyamayacakmış gibi…

  1. Bu anların, onunla baş başa olmanın tadını çıkar.

Ben zaten bütün gün bebeğimle baş başayım. Arada bir de yastığımla yalnız kalsam, baş başa uyusam fena mı?

  1. Gece emen bebeklerin daha az uyuduğunu, sürekli uyandığını duymuştum…

Şimdi sırf bu yüzden bebeği sütten mi keseyim? Emzirmekle bir sorunum yok ki benim. Süt meselesi bana özel kalsın lütfen.

  1. Gündüz uyumayı denesen…

Kahve içmek, evde de olsa arada bir arkadaşlarımı görmek, ortalığı toplamak, yemek pişirmek, saniyeleri saymadan duş yapmak, kitap okumak… Peki o zaman bunları kim yapacak?

Peki uykusuz anneler ne ister?

Sadece nasılsın, iyi misin, sana yardımcı olabileceğim bir şey var mı deseniz yeter…

 

 

Bu yazı www.huffingtonpost.com/sandy-roffey/10-things-a-mom-who-has-been-up-all-night-doesnt-want-to-heart_b_5343205.html adresinden den alınan bilgilerle Uykusuz Anneler Kulübü tarafından derlenmiştir.

Görsel http://www.worldofmoms.com/ adresinden alınmıştır.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Davis Shaffer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi