Güzellik & Bakım

Yorgun Anneler İçin 6 Güzellik Formülü

beautiful-faces-11

 

Hepimiz iyi biliriz ki, iyi görünmenin ve iyi hissetmenin en iyi yolu akşamları erken yatmak ve kesintisiz bir uyku uyumaktır. Hatta güzellik uykusu diye adlandırılan bir durum da vardır. Ama bizim gibi bebek sahibi olanlar için 8 saatlik bir uyku eski hatıralarda kalmıştır.

Daha fazla uyumayı başaramayacağımıza göre, iyi görünmeyi sağlayacak başka yollar elbette olacaktır.

 

1. Yüzünüzün parlak ve canlı görünmesi için nemlendirici krem maskesi yapın.

Hamilelik sonrası hormonlar ve uykusuzluk, cildinizin susuz kalmasına neden olur. Bunu dengelemek için krem maskeler kullanmak faydalı olacaktır.

Krem maskeler sürdükten sonra katılaşmazlar ama çok rahatlamış hissettirir ve cildin içine emilerek nemlendirir ve yumuşatırlar. Sertleşmediği ve yüzünüzden söküp atmanız gerekmediği için, gece yüzünüzde bile kalabilir. Uyandığınızda ise cildinizin tazelendiğini görürsünüz. Zahmetsiz şekilde çok işinize yarayacaktır.

2. Soğuk kaşık yöntemi

Uykusuzluğun en belirgin işareti, göz altında oluşan torbalardır. Eğer evden çıkmanız gerekiyor ve hızlı bir çözüm yolu bulmak istiyorsanız, soğuk metal bir kaşığı gözünüze tutun. Böylece şişliğini alacaktır.

Buna ilaveten doğal sıkılaştırıcı olan hamamelis yağı (cadıfındığı) ya da hemoroid kremi de göz altında oluşan şişlikleri yoketmek için çok faydalıdır. Ama gözünüzün içine değdirmemeye dikkat edin.

3. Gözaltı morluklarını kapatmak

Şişlikle birlikte göz altında oluşan koyu renk halkaların oluşumu da söz konusu olabilir. Bunları yok etmek için kapatıcı kremlerden faydalanabilirsiniz.

4. Gözlerinizin büyük ve sizin de uyanmış görünmeniz için kıvrık kirpikler

Kirpiklerinizi kıvırmak, sizi gün içinde uykusuz olsanız bile, uykunuzu almış görünmek açısından oldukça iyi bir yoldur.

5. Hızlı makyaj

Yorgun görünen anneler genellikle zaten çok yoğun oluyorlar. Ne yapılabilir? Sizi iyi hissettirecek ve iyi gösterecek, hızlı ve kolayca yapabileceğiniz bir makyaj tarzı benimseyin.

Nemlendiricili fondötenler kullanabilirsiniz.

Dudak parlatıcı ya da ruj da kullanabilirsiniz. Hatta bu ruju parmağınızla yanağınıza yayarak allık olarak da kullanabilirsiniz.

6. Kaş şeklinize ve kirpik tonlarınıza vakit ayırın.

Profesyonel bir kaş şekli için vakit ayırmak en büyük yüzünüze yapacağınız en iyi yatırımdır. Kirpik tonları da gözleriniz için çok önemlidir. İyi şekil verilmiş kaşlar, bakışlarınızda çok büyük fark yaratır.

 

 

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Alberta Hawker kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Lorrine Nanya kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi